Hooldus ja puhastus

Uste puhastamisel ei ole lubatud kasutada tugevatoimelisi ja/või abrassiivseid puhastusvahendeid, mis võivad pindu söövitada või kriimustada. Samuti ei soovita me uksi vahatada ega poleerida.

Puhastamiseks on sobilik kasutada kuiva või kergelt niisket mikrofiiberkiust lappi, kuid oluline on vältida pinna märgumist ja liigset hõõrumist. Liigne hõõrumine võib jätta läikiva pleki, mida ei ole võimalik enam eemaldada. Niiske lapi kasutamise järgselt tuleks pind kuiva lapiga üle käia. Pindadele tekkinud plekid tuleks eemaldada võimalikult kiiresti, et vältida mustuse imendumist.

Täkke tekkimisel pinnale soovitame selle võimalikult kiiresti parandada. Värviga parandamise puhul võite kasutada ehituspoes saadaolevat mööblivärvi, millel on sama värvikood nagu teie tellitud ustel.

Uste valmistamisel kasutatav materjal on tundlik temperatuuri, päikesevalguse ja õhuniiskuse suhtes. On oluline jälgida, et köögitehnikast tulenev kuumus või aur ei puutuks kokku mööbliga, kuna see võib põhjustada mööbli deformeerumist ja pundumist. Ruumis on oluline hoida optimaalset temperatuuri (u 18-22) ja õhuniiskust (u 45-60%) ning vältida järske temperatuuri ja õhuniiskuse kõikumisi. Samuti on oluline arvestada, et päikesevalguse langemine mööblile põhjustab ajapikku mööbli värvuse muutumist (pleekimist) ning seetõttu võib esineda värvi erinevusi erinevatel köögi osadel olenevalt valgusega kokkupuute määrast.

Õhuniiskuse vähendamiseks on söögitegemisel oluline kasutada õhupuhastit ning ruume regulaarselt ventileerida.

Viimistlemata kujul tellitud uksed tuleks hoida toatemperatuuril ning optimaalse õhuniiskuse käes vähemalt kaks päeva enne värvimist.

Garantii ei laiene eeltoodud hooldustingimuste rikkumise tagajärel tekkinud kahjustustele.