Uksed

CustomKitchen pakub võimalust soetada köögi- ja garderoobikappidele eritellimusel valmivad uksed, sahtlid ja muud detailid, mis vastavad täpselt Teie personaalsele tellimusele ja soovidele

Näiteks on meie kapiuksi võimalik pikendada nii, et seinakapi uks ulatub rohkem välja kui kapp ise ning tekitab sel viisil käepideme. Kapiust ülevalt poolt pikendades saab kinni katta kapi ja lae vahele jääva tühimiku.

Uksed kinnitatakse kapi külge hingedega ning neid on võimalik avada kas küljele või üles. Oluline on arvestada, et ust ei saa pikendada küljest, mis on kinnitatud kapi külge.

Ukse käelisus määrab ära selle, kummalt poolt kinnitub uks eest vaadatuna kapi külge.

Meie uksed ja sahtlipaneelid on valmis puuringuga IKEA hingede ja sahtlite jaoks ning nende paigaldamine on sama lihtne kui IKEA originaaluste paigaldus. Iseseisvalt tuleb Teil uksi paigaldades teha puuring nuppude ja käepidemete jaoks. Hingepuuringud kohandatakse vastavalt IKEA hingedele Utrusta, mis on mõeldud Metod köögikorpusele ja Komplement, mis on mõeldud PAX garderoobikorpustele.

Ukse kõrguse pikendamisel vähem kui 80 mm, jääb hingepuuring samale asukohale nagu standardmõõtude puhul. Kui soovite, et hingepuuring liiguks ka vähesema pikendusega kaasa, kirjutage palun oma soov tellimuse kommentaari lahtrisse. Küsimuste korral anname Teile nõu ning aitame vajalike sammude tegemisel.

Ukse maksimaalne kõrgus on 300 cm siledate uste puhul ja 280 cm raamiga või mustriga uste puhul.

Alternatiivina saame pakkuda uksi ka teiste tootjate kappidele. Selleks vajame täpseid ukse mõõte ning hinge- ja sahtlipuuringu asukohta. Küsige meie käest juhiseid ning me aitame Teil õiged mõõdud võtta.

Meie ustega ei anta kaasa vajalikke hingesid (need tuleb Teil osta IKEA-st).

Nõuanne:

Juhul, kui soovite kasutada üht pikemat ust, mis katab mitu üksteise peal asetsevat korpust, soovitame pealmise korpuse põhja osa mitte paigaldada, vältimaks korpuste ülemineku kohas topeltpõhja tekkimist.

Kui soovite omavahel kokku panna mitu ust, siis kasutage IKEA artiklinumbrit 303.669.177

Sahtlid

Sahtlid asuvad enamasti alumistel kappidel ning neid avatakse väljatõmbamisega. Meie sahtlipaneelid on valmis puuringuga IKEA sahtlite kinnituste jaoks ning nende paigaldus on sama lihtne, kui IKEA originaal-sahtlipaneelide paigaldamine. Iseseisvalt tuleb Teil uksi paigaldades teha puuring nuppude ja käepidemete jaoks.

Köögisahtlite kinnitusaugud on puuritud Maximera järgi, mis on mõeldud Metod karkassidele.

Kui sahtlipaneeli ühest küljest pikendada, jäävad alles sahtlipaneeli standardsed puuringu kohad.

Lisaks IKEA omadele saame pakkuda sahtlipaneele ka teistele korpustele. Selleks vajame täpseid ukse mõõte ning hinge- ja sahtlipuuringu asukohta. Küsige meie käest juhiseid ning me aitame Teil õiged mõõdud võtta.

Nõuanne:

Kui soovite mitu sahtlit omavahel ühendada, siis kasutage IKEA artiklinumbrit 602.635.88, ja nõudepesimasina jaoks 503.086.05

Küljepaneel

Küljepaneel paigaldatakse katmise eesmärgil karkassi külgedele ning seinakapi alla – kohakuti (ühtlaselt) ukse või sahtlipaneeliga kuni seinani, samuti köögi saare taha ja külje peale. 

Me soovitame tellida küljepaneelid vajalikust natuke suuremad, kuna siis saate need seinte, lae ja põranda kõverdust järgides kohapeal täpseks lõigata ning saavutate sel moel ilusaima lõpptulemuse.

Küsige meilt julgelt nõu ja abi!

Meie poolt pakutav ei sisalda paigaldusvahendeid nagu kruvid, teip ja nurgikud.

Paigaldusviis:

Selleks, et küljepaneeli esiserv oleks ukse ja sahtlipaneeliga kohakuti, tuleb küljepaneel paigaldada 21-22 mm karkassist ettepoole. Juhul, kui küljepaneel ulatub rohkem välja, tuleb paneeli seina poolsest servast väiksemaks lõigata.

Masinaga saagides soovitame lõigata detaili sisemiselt poolelt nii, et sae hambad lõikavad detaili välimiselt küljelt sisse. Selliselt jääb lõigatud serv ilusam ja vähem kare.

Käsisaega lõigates tuleks saagida küljepaneeli välimiselt poolelt nii, et sae hambad lõikavad detaili välimiselt küljelt sisse. Võimalikult täpseks tulemuseks soovitame lõikamiskoha eelnevalt üle teipida.

Küljepaneel kinnitatakse karkassi külge kruvidega (kruvides läbi karkassi küljepaneeli sisse). Kontrollige, et kasutatavad kruvid ei oleks liiga pikad ning ei tuleks küljepaneelist välja.

Nõuanne:

Juhul, kui seinad, lagi või põrand on kõverad, soovitame küljepaneeli suurusele lisada paar täiendavat cm. Sel juhul on Teil võimalik küljepaneel kohapeal täpseks lõigata ning saavutada ilusam lõpptulemus ilma suuremate vahedeta küljepaneeli ja seina vahel.

Uste ja sahtlite “raamimiseks” võib kitsamaid küljepaneele kasutada ka vaheliistudena. Liistud tuleb paigaldada iga karkassi vahele nii, et need jääksid karkassist 21 mm ettepoole ning joonduksid uste või sahtlipaneeliga.

Täiteliist

 Täiteliiste kasutatakse selleks, et katta ukse ja seina või ukse ja lae vahel tekkivaid vahesid. Kuna uks ei ole täiesti karkassi vastas ning täiteliist joondatakse ühtlaselt ukse või sahtlipaneeli esiservaga, siis selleks, et liist ulatuks karkassini, tehakse täiteliistud 22 mm paksused (uste paksus 19 mm).

Meie poolt pakutav ei sisalda paigaldusvahendeid nagu kruvid, teip ja nurgikud.

Paigaldusviis:

Mõõdke ava, kuhu soovite täiteliistu paigaldada ning seejärel lõigake täiteliist sobivaks.

Masinaga saagides soovitame lõigata detaili sisemiselt poolelt nii, et sae hambad lõikavad detaili välimiselt küljelt sisse. Selliselt jääb lõigatud serv ilusam ja vähem kare.

Käsisaega lõigates tuleks saagida detaili välimiselt poolelt nii, et sae hambad lõikavad detaili välimiselt küljelt sisse. Võimalikult täpseks tulemuseks soovitame lõikamiskoha eelnevalt üle teipida.

Paigalduse lihtsustamiseks soovitame paigaldada täiteliistu taha lisa prussi, mis seejärel kinnitatakse koos täiteliistuga karkassi külge (seestpoolt läbi kruvides). Kasutada võib ka täiendavat täiteliistu, mis paigaldatakse 90° all välimise täiteliistu taha. 

Nõuanne:

Juhul, kui seinad, lagi või põrand on kõverad, soovitame täiteliistu suurusele lisada paar täiendavat cm. Sel juhul on Teil võimalik täiteliist kohapeal täpseks lõigata ning saavutada ilusam lõpptulemus ilma suuremate vahedeta täiteliistu ning seina, lae ja põranda vahel.

Sokkel

Sokkel paigaldatakse kappide ja põranda vahele. Sokkel on tavaliselt ca 12 cm uksest või sahtlipaneelist tagapool, kuid soklit võib paigaldada ka kohakuti uste või sahtlipaneelide esikülgedega.

Juhul, kui soovite soklit paigaldada ettepoole, kasutage sama paigaldusviisi nagu katteliistude puhulgi. Kinnitage eelnevalt sokkel lisaprussi külge ning seejärel seestpoolt kruvides karkassi külge.

Meie poolt pakutav ei sisalda paigaldusvahendeid nagu kruvid, teip ja nurgikud.

Paigaldusviis:

Kinnitage IKEA standard sokkel meie käest tellitud sokli tagumisele küljele. Seejärel paigaldage sokkel vastavalt IKEA sokli paigaldamise juhistele.

Nõuanne:

Pakume ka sokleid, kuhu on sisse freesitud ventilatsiooni avad kodumasinate jaoks. Võite ka ise sokli ülemise külje masinate asukoha juurest madalamaks lõigata ja niiviisi ventilatsiooni ava tekitada.

“Uputatud” uksed ja sahtlipaneelid

N-ö “sisse raamitud” välimusega uksed ja sahtlipaneelid saavutatakse IKEA korpustega sel viisil, et nende vahele, alla ja peale paigaldatakse vaheliistud. Kappide külgedele paigaldatakse tavalised küljepaneelid. Vaheliistud peaksid ulatuma 21-22 mm karkassist väljapoole, selleks, et need joonduksid uste ja sahtlipaneelidega. Vastavalt sellele tuleb vaheliistud paigaldada ettepoole. Meie soovitame tellida vajalikust natuke pikemad vaheliistud, kuna siis saate need kohapeal täpseks lõigata ning seeläbi saavutate ilusaima lõpptulemuse.

Oluline on arvestada, et vaheliistu paigaldamine alumise kapi peale tõstab tööpinna kõrgust vaheliistu paksuse võrra.

Meie poolt pakutav ei sisalda paigaldusvahendeid nagu kruvid, teip ja nurgikud.

Paigaldusviis:

Vaheliistud on nähtavad ainult karkassi esiküljel, mistõttu on vaheliistude piisav laius 20 cm. Köögi välimistel ehk nähtavatel külgedel peaksite siiski kasutama seinani ulatuvaid küljepaneele.

Vaheliistud paigaldatakse iga karkassi vahele nii, et need ulatuvad karkassist 21-22 mm väljapoole. Vaheliist  kinnitatakse karkasside külge kruvidega (kruvides seestpoolt läbi karkassi vaheliistu sisse). Juhul, kui omavahel kinnitatakse vertikaalselt ja horisontaalselt asetsev vaheliist, soovitame materjali pragunemise vältimiseks teha eelpuuringu.

Nõuanne:

Saavutate ühtlase raami uste ja sahtlite ümber selliselt, kui tellite viimistlemata vaheliistud ning pärast paigaldust pahteldate ühenduskohad ja värvite käsitsi kogu liistu. Veelgi ühtlasemaks lõpptulemuseks soovitame tellida viimistlemata kujul ka muud ümbritsevad detailid nagu uksed ja sahtlid.