“Uputatud” uksed ja sahtlipaneelid

N-ö “sisse raamitud” välimusega uksed ja sahtlipaneelid saavutatakse IKEA korpustega sel viisil, et nende vahele, alla ja peale paigaldatakse vaheliistud. Kappide külgedele paigaldatakse tavalised küljepaneelid. Vaheliistud peaksid ulatuma 21-22 mm karkassist väljapoole, selleks, et need joonduksid uste ja sahtlipaneelidega. Vastavalt sellele tuleb vaheliistud paigaldada ettepoole. Meie soovitame tellida vajalikust natuke pikemad vaheliistud, kuna siis saate need kohapeal täpseks lõigata ning seeläbi saavutate ilusaima lõpptulemuse.

Oluline on arvestada, et vaheliistu paigaldamine alumise kapi peale tõstab tööpinna kõrgust vaheliistu paksuse võrra.

Meie poolt pakutav ei sisalda paigaldusvahendeid nagu kruvid, teip ja nurgikud.

Paigaldusviis:

Vaheliistud on nähtavad ainult karkassi esiküljel, mistõttu on vaheliistude piisav laius 20 cm. Köögi välimistel ehk nähtavatel külgedel peaksite siiski kasutama seinani ulatuvaid küljepaneele.

Vaheliistud paigaldatakse iga karkassi vahele nii, et need ulatuvad karkassist 21-22 mm väljapoole. Vaheliist  kinnitatakse karkasside külge kruvidega (kruvides seestpoolt läbi karkassi vaheliistu sisse). Juhul, kui omavahel kinnitatakse vertikaalselt ja horisontaalselt asetsev vaheliist, soovitame materjali pragunemise vältimiseks teha eelpuuringu.

Nõuanne:

Saavutate ühtlase raami uste ja sahtlite ümber selliselt, kui tellite viimistlemata vaheliistud ning pärast paigaldust pahteldate ühenduskohad ja värvite käsitsi kogu liistu. Veelgi ühtlasemaks lõpptulemuseks soovitame tellida viimistlemata kujul ka muud ümbritsevad detailid nagu uksed ja sahtlid.