Küljepaneel

Küljepaneel paigaldatakse katmise eesmärgil karkassi külgedele ning seinakapi alla – kohakuti (ühtlaselt) ukse või sahtlipaneeliga kuni seinani, samuti köögi saare taha ja külje peale. 

Me soovitame tellida küljepaneelid vajalikust natuke suuremad, kuna siis saate need seinte, lae ja põranda kõverdust järgides kohapeal täpseks lõigata ning saavutate sel moel ilusaima lõpptulemuse.

Küsige meilt julgelt nõu ja abi!

Meie poolt pakutav ei sisalda paigaldusvahendeid nagu kruvid, teip ja nurgikud.

Paigaldusviis:

Selleks, et küljepaneeli esiserv oleks ukse ja sahtlipaneeliga kohakuti, tuleb küljepaneel paigaldada 21-22 mm karkassist ettepoole. Juhul, kui küljepaneel ulatub rohkem välja, tuleb paneeli seina poolsest servast väiksemaks lõigata.

Masinaga saagides soovitame lõigata detaili sisemiselt poolelt nii, et sae hambad lõikavad detaili välimiselt küljelt sisse. Selliselt jääb lõigatud serv ilusam ja vähem kare.

Käsisaega lõigates tuleks saagida küljepaneeli välimiselt poolelt nii, et sae hambad lõikavad detaili välimiselt küljelt sisse. Võimalikult täpseks tulemuseks soovitame lõikamiskoha eelnevalt üle teipida.

Küljepaneel kinnitatakse karkassi külge kruvidega (kruvides läbi karkassi küljepaneeli sisse). Kontrollige, et kasutatavad kruvid ei oleks liiga pikad ning ei tuleks küljepaneelist välja.

Nõuanne:

Juhul, kui seinad, lagi või põrand on kõverad, soovitame küljepaneeli suurusele lisada paar täiendavat cm. Sel juhul on Teil võimalik küljepaneel kohapeal täpseks lõigata ning saavutada ilusam lõpptulemus ilma suuremate vahedeta küljepaneeli ja seina vahel.

Uste ja sahtlite “raamimiseks” võib kitsamaid küljepaneele kasutada ka vaheliistudena. Liistud tuleb paigaldada iga karkassi vahele nii, et need jääksid karkassist 21 mm ettepoole ning joonduksid uste või sahtlipaneeliga.