Täiteliist

 Täiteliiste kasutatakse selleks, et katta ukse ja seina või ukse ja lae vahel tekkivaid vahesid. Kuna uks ei ole täiesti karkassi vastas ning täiteliist joondatakse ühtlaselt ukse või sahtlipaneeli esiservaga, siis selleks, et liist ulatuks karkassini, tehakse täiteliistud 22 mm paksused (uste paksus 19 mm).

Meie poolt pakutav ei sisalda paigaldusvahendeid nagu kruvid, teip ja nurgikud.

Paigaldusviis:

Mõõdke ava, kuhu soovite täiteliistu paigaldada ning seejärel lõigake täiteliist sobivaks.

Masinaga saagides soovitame lõigata detaili sisemiselt poolelt nii, et sae hambad lõikavad detaili välimiselt küljelt sisse. Selliselt jääb lõigatud serv ilusam ja vähem kare.

Käsisaega lõigates tuleks saagida detaili välimiselt poolelt nii, et sae hambad lõikavad detaili välimiselt küljelt sisse. Võimalikult täpseks tulemuseks soovitame lõikamiskoha eelnevalt üle teipida.

Paigalduse lihtsustamiseks soovitame paigaldada täiteliistu taha lisa prussi, mis seejärel kinnitatakse koos täiteliistuga karkassi külge (seestpoolt läbi kruvides). Kasutada võib ka täiendavat täiteliistu, mis paigaldatakse 90° all välimise täiteliistu taha. 

Nõuanne:

Juhul, kui seinad, lagi või põrand on kõverad, soovitame täiteliistu suurusele lisada paar täiendavat cm. Sel juhul on Teil võimalik täiteliist kohapeal täpseks lõigata ning saavutada ilusam lõpptulemus ilma suuremate vahedeta täiteliistu ning seina, lae ja põranda vahel.