KVARTS

MUSTER

Kvartsist töötasapinnad on tööstuslikult valmistatud, kuid koosnevad 94% kuni 96% ulatuses looduslikust kvartskivist ning vähesemal määral värvi andvatest või konsistentsi hoidvatest ainetest. Kuna tegemist on tehislikult valmistatud kiviga, siis on kvartsist töötasapindade muster loodusliku kiviga võrreldes ka vähem varieeruv.

VASTUPIDAVUS

Kvartsist töötasapindade valmistamise käigus pressitakse kivi tugevalt kokku, mis muudab tööpinna kompaktseks ja vähem poorseks. Tänu kvartskivi vastupidavatele omadustele ja tootmisviisile on kvartsist töötasapinnad äärmiselt tugevad, hügieenilised ning vastupidavad erinevatele plekkidele ja kriimustustele. “Noble” valikusse kuuluvad kvartsist töötasapinnad on oma sarnase väljanägemise ja oluliselt parema vastupidavuse tõttu ka heaks alternatiiviks looduslikule marmorile.

HOOLDUS

Üldiselt ei nõua kvartsist töötasapinnad erilist hooldust. Puhastamiseks sobivad kõige paremini spetsiaalsed kivist töötasapindadele mõeldud vahendid, aga ka tavaline vesi ning vajadusel õrnatoimeline puhastusvahend. Vältida tuleks väga happelisi, abrassiivseid ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid. Kuna kvartskivi ei ole kuumakindel, siis on kindlasti oluline kasutada kuumaaluseid ning mitte asetada kuuma eset otse tööpinnale.

TÖÖTLUS

Kvartsist töötasapindu töödeldakse poleerimise teel ning samal viisil nagu looduslikku kivi. Kuna tegemist on tehiskiviga, siis ei jää poleeritud kvarts lõpptulemusena sama läikiv kui looduslik marmor või graniit.