MARMOR

Marmor on populaarne materjal, millest valmistatakse erinevaid töötasapindu – nii kööki, elutuppa (nt aknalauad, lauaplaadid), vannituppa kui ka teistesse eluruumidesse.

MUSTER

Materjali valimisel on oluline arvestada, et iga looduslikust kivist töötasapind on oma mustrilt unikaalne. Muster võib varieeruda rohkemal või vähemal määral olenevalt kivist.

VASTUPIDAVUS

Graniidiga võrreldes on marmor poorsem, pehmem ning vastuvõtlikum plekkidele ja kriimustustele. Seega tuleks olla eriliselt ettevaatlik erinevate ainetega ümberkäimisel ning kasutada vastavaid kuuma- ja lõikealuseid.

HOOLDUS 

Marmori puhastamiseks sobivad kõige paremini spetsiaalsed kivist töötasapindadele mõeldud vahendid, aga ka tavaline vesi ning vajadusel õrnatoimeline puhastusvahend. Kindlasti tuleks vältida väga happelisi, abrassiivseid ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid.

Et pinnale sattunud mustus ja plekid ei jõuaks kivisse imenduda, tuleks need koheselt eemaldada. Kivi tuleks regulaarselt töödelda (õlitada) spetsiaalsete impregneerimisvahenditega, mis muudavad kivi niiskuskindlamaks ning takistavad mustuse ja plekkide imendumist.

TÖÖTLUSED

  • Poleeritud – Poleerimisel töödeldakse kivi pind ühtlaselt peegelsiledaks – lõpptulemus jääb klaasjas ja läikiv. Poleerimine aitab rõhutada kivi värvi ja tekstuuri. Poleeritud pind on kõige madalama poorsusega, mistõttu peidab see endas vähem baktereid ning on hõlpsamini puhastatav. 

  • Lihvitud/matt – Lihvitud pind jääb matt ja sametine. Võrreldes poleeritud pinnaga, on lõpptulemus pehmem ja naturaalsem. Miinuseks on lihvitud pinna suurem poorsus ning vastuvõtlikkus erinevatele plekkidele. Lihvitud pinna paremaks vastupidavuseks tuleks seda aeg-ajalt õlitada (impregneerida).

Kuna matil pinnal ei paista plekid ja kriimud sama hästi välja kui poleeritud pinnal, siis soovitame marmori puhul eelistada pigem lihvitud/matti töötlust.