MARMOR

Marmori puhastamiseks sobivad kõige paremini spetsiaalsed kivist töötasapindadele mõeldud vahendid, aga ka tavaline vesi ning vajadusel õrnatoimeline puhastusvahend. Kindlasti tuleks vältida väga happelisi, abrassiivseid ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid.

Et pinnale sattunud mustus ja plekid ei jõuaks kivisse imenduda, tuleks need koheselt eemaldada. Kivi tuleks regulaarselt töödelda (õlitada) spetsiaalsete impregneerimisvahenditega, mis muudavad kivi niiskuskindlamaks ning takistavad mustuse ja plekkide imendumist.

 

KVARTS

Üldiselt ei nõua kvartsist töötasapinnad erilist hooldust. Puhastamiseks sobivad kõige paremini spetsiaalsed kivist töötasapindadele mõeldud vahendid, aga ka tavaline vesi ning vajadusel õrnatoimeline puhastusvahend. Vältida tuleks väga happelisi, abrassiivseid ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid. Kuna kvartskivi ei ole kuumakindel, siis on kindlasti oluline kasutada kuumaaluseid ning mitte asetada kuuma eset otse tööpinnale.

 

GRANIIT

Graniidi puhastamiseks sobivad nii spetsiaalsed kivist tööpindadele mõeldud vahendid kui ka tavaline vesi ja vajadusel õrnatoimeline puhastusvahend. Kindlasti tuleks vältida väga happelisi, abrasiivseid ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid.

Et pinnale sattunud mustus ja plekid ei jõuaks kivisse imenduda, tuleks need võimalikult kiiresti eemaldada. Raskemate plekkide eemaldamiseks sobivad spetsiaalsed kivi puhastusvahendid. Samuti on soovituslik aeg-ajalt töödelda kivi spetsiaalsete impregneerimisvahenditega, mis muudavad tööpinna niiskuskindlamaks ning takistavad mustuse ja plekkide imendumist. Tumedat graniiti soovitame töödelda ühe kuni kahe aasta tagant ning heledat graniiti üks kord aastas.